WAALWIJK – De waterpoloafdeling van AquAmigos maakt zich op voor een nieuw competitieseizoen. Op zaterdag 3 oktober begint de competitie, waarin de vereniging met vier herenteams, twee damesteams en twee jeugdteams uitkomt. De thuiswedstrijden vinden plaats in zwembad Olympia in Waalwijk.
AquAmigos kent een lange waterpolotraditie die teruggaat tot het einde van de jaren zestig. Binnen de huidige afdeling staan plezier, conditie, techniek en samenwerking centraal. De teams trainen in Waalwijk, Vlijmen en ’s-Hertogenbosch.
Brede selectie bij de heren
De heren beginnen het seizoen met een brede selectie. Ook verschillende spelers van het kampioensteam van vorig seizoen sluiten aan. Jeugdspeler Bram Sol maakt eveneens deel uit van de selectie. Hij traint daarnaast bij het regionale trainingscentrum in Dordrecht.
Bij de dames is de selectie wat smaller. Zij krijgen dit seizoen te maken met een nieuwe regio en daardoor ook met nieuwe tegenstanders. Jong talent Milly van Houwelingen maakt de overstap naar de dames. Ook zij traint bij het regionale trainingscentrum.
Extra aandacht gaat dit seizoen uit naar de keepers. Irmo Bennemeer neemt de rol van keeperstrainer op zich en richt zich tijdens de trainingen op het verder ontwikkelen van techniek en vaardigheden.
Jeugdleden welkom
Ook de jeugdafdeling van AquAmigos blijft volop in beweging. De vereniging heeft teams onder de 12 en onder de 14 jaar. Bij deze teams staan spelplezier en de ontwikkeling van de jonge waterpoloërs voorop. Nieuwe jeugdleden zijn welkom om kennis te maken met de sport.
AquAmigos benadrukt daarnaast het belang van de trainers, scheidsrechters, juryleden en andere vrijwilligers. Hun inzet maakt het mogelijk om wekelijks trainingen en wedstrijden te organiseren.
Wie zelf waterpolo wil proberen, kan bij AquAmigos kennismaken met de sport. Voorwaarde is dat deelnemers minimaal twee zwemdiploma’s hebben. Ervaring met waterpolo is niet nodig; de techniek en spelregels komen tijdens de trainingen aan bod.
Belangstellenden kunnen contact opnemen via
[email protected]. Naast waterpolo biedt AquAmigos ook snorkelen, wedstrijdzwemmen, masterzwemmen en recreatief zwemmen.