Sprang-Capelle in zomerse sferen: verhalen van Jannes en Sterre

14 aug , 16:22 Nieuws
foto

SPRANG-CAPELLE – De redactie van Waalwijk.nieuws.nl ontving voor de tweede keer een enthousiaste lezersbrief van Jannes en Sterre over het wel en wee in het dorp. Hieronder volgt hun bijdrage.

Lezersbrief

Komkommertijd? In Sprang-Capelle kennen we dat woord alleen van de groenteboer. Sinds ons vorige schrijfsel hebben we niet stilgezeten – nou ja, behalve tijdens de bingo. Het waren weer een paar maanden vol avontuur, dorpsnieuws en onverwachte wendingen.

In mei ging ons zwembad even dicht: het chloor was op. Paniek! Men fluisterde dat we op het punt stonden te zwemmen in lauwe limonade. Gelukkig kwam er snel nieuwe voorraad en kon iedereen weer veilig spartelen. Wel met een maximum van 750 bezoekers per dag, want de oude installatie heeft ook recht op zomerpauze. Ondertussen zijn er genderneutrale kleedkamers geopend, wel zo fijn voor iedereen die altijd al twijfelde.

Ook trapten we met zijn allen een historische route langs 28 oorlogsplekken. QR-codes scannen alsof we Pokémons aan het vangen waren. En dan was er natuurlijk dé attractie van de fietsroute: de tank op de dam bij de familie van Pelt. We fietsten erlangs, half verwachtend dat hij elk moment zou starten en ons een lift zou geven naar het volgende QR-bord, zonder dat er iemand in de sloot zou belanden. Althans… niet op dat moment.

Zidewinde transformeerde tot quizcafé. 34 teams bogen zich over vragen, variërend van “Hoe hoog is die Stelvio eigenlijk?” tot “Hoeveel liter chloor had het zwembad eigenlijk nodig?”, en spaarden daarmee ruim € 5.000 voor het goede doel. We zagen teams denken dat ze de Stelvio konden winnen, terwijl ze eigenlijk alleen het chloortekort overleefden.

Enkele keren hadden we meer zwaailichten in de Akkerwinde dan sterren aan de hemel. Gelukkig waren onze dorpshelden van ambulance en brandweer er razendsnel bij. Hulde voor wie altijd paraat staat – en voor de buurtbewoners die de boel daarna weer gewoon lieten doorgaan alsof niets gebeurd was.

En dan Feestdj Bart… Die vierde half juni dat hij 10 jaar dj is. Knap staaltje carrièreplanning, want hij werd de week erna pas 22. Dat betekent dat hij al plaatjes stond te draaien toen wij nog probeerden uit te vinden welke kant van de cd boven moest. Het feest was zoals je verwacht bij een jongeman die letterlijk de helft van zijn leven feestjes bouwt: muziek, dans, en genoeg decibellen om zelfs de tank bij de familie van Pelt op de maat te laten meetrillen.

De Trekkertrek staat alweer op de agenda. Trekkers die meer kabaal maken dan Bart, een sleepwagen die meer modder spuit dan een auto die uit de sloot probeert te komen en bestuurders die er stiekem van dromen dat ze hun trekker ooit in een monstertruckwedstrijd zien rijden. Tip van ons: kom op klompen of regenlaarzen, en zorg dat je niet te dicht bij de startlijn staat. En zou er nog evenveel chemie zijn tussen Piet en Herman?

En dan staat eind september ook d’n Dulvert weer klaar voor een feestje. Met nieuwe teams en oude rivalen, kleinere teams en grotere strijd. We kunnen nog niet zo goed kiezen: voelen we ons jong genoeg voor het Tentfissa of oud genoeg voor de WC Experience?!

Kortom, er wordt gewandeld, gefietst, gekletst en geklaagd over het weer, precies zoals het hoort in Sprang-Capelle. En tussen de bedrijven door weten we één ding zeker: stilzitten doen we hier alleen op zondag.

Zomerse groet,

Jannes & Sterre

P.S. Mocht je denken dat je dit alles zelf rustig kunt observeren zonder fiets, tank of zwembroek: vergeet het maar. In Sprang-Capelle komt elk verhaal met een extra sausje chaos, een vleugje drama en een flinke scheut humor. Dus houd je ogen open, je klompen droog en je oordopjes bij de hand… Je weet hier nooit wat je volgende week te wachten staat!