De Bibliotheken Waalwijk en Sprang-Capelle zoeken vrijwilligers

29 mei , 9:53Nieuws
Voorlezen_kinderen_bieb
© Bibliotheek Midden-Brabant
WAALWIJK / SPRANG-CAPELLE - De Bibliotheken Waalwijk en Sprang-Capelle zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor verschillende activiteiten. Met de inzet van vrijwilligers wil de bibliotheek bijdragen aan taalontwikkeling, leesplezier en mediawijsheid voor jong en oud.

Creatieve workshops voor kinderen

Zo worden workshopbegeleiders gezocht voor het programma Digidoeners. Tijdens deze maandelijkse activiteiten begeleiden vrijwilligers kinderen van 8 tot 12 jaar bij creatieve workshops rondom technologie, gaming, programmeren en moderne media. Kinderen leren spelenderwijs omgaan met digitale middelen en ontdekken hun talenten. De activiteiten vinden plaats in meerdere bibliotheekvestigingen in de regio, zo ook in Bibliotheek Waalwijk.

Meelezen en oefenen met de Nederlandse taal

Daarnaast zoekt de Bibliotheek Waalwijk taalvrijwilligers voor een Meeleesclub voor anderstalige volwassenen. In kleine groepen oefenen deelnemers samen met een vrijwilliger het lezen en spreken van de Nederlandse taal. Vrijwilligers helpen deelnemers hun woordenschat te vergroten en meer zelfvertrouwen te krijgen in het dagelijks gebruik van het Nederlands.

Voorleesvrijwilligers voor peuters gezocht

Ook voor de jongste bezoekers zijn vrijwilligers welkom. In de Bibliotheken Waalwijk en/of Sprang-Capelle ligt het plan om het voorleesprogramma uit te breiden naar een maandelijks voorleesochtenden organiseren voor peuters van 2 tot 4 jaar. Vrijwilligers lezen prentenboeken voor en maken van ieder voorleesmoment een gezellige en interactieve belevenis met liedjes, vragen en kleine activiteiten.

Waardevol vrijwilligerswerk

Voor de bibliotheek maken vrijwilligers een groot verschil. “Of je nu kinderen helpt programmeren, volwassenen ondersteunt bij het oefenen van de Nederlandse taal of peuters laat genieten van verhalen: vrijwilligers zorgen ervoor dat de bibliotheek een plek blijft waar iedereen kan leren, ontdekken en meedoen.”
Vrijwilligers ontvangen onder andere een gratis bibliotheekabonnement, één maal per jaar een samenkomst met alle vrijwilligers van de Bibliotheken in de gemeente Waalwijk en nog wat andere leuke verrassingen.
Lijkt het je ook leuk om iets voor een ander te betekenen en heb jij wat extra tijd om hiervoor je handen uit de mouwen te steken. Kijk dan snel op de website van Bibliotheek Midden-Brabant (www.bibliotheekmb.nl/vrijwilligers) voor meer informatie. Of stuur meteen een e-mail naar de vrijwilligerscoördinator: Marijke Fackeldey, [email protected].
Digidoeners
© Bibliotheek Midden-Brabant
Groep volwassenen studeert samen
© Bibliotheek Midden-Brabant
loading

Loading articles...

Loading