WAALWIJK – Van Mossel MG Tachos heeft het seizoen bekroond met promotie naar de Coinmerce Super Handbal League. De Waalwijkse handballers verloren zaterdagavond de return tegen Handbal Houten met 30-28, maar dankzij de eerdere 33-27 overwinning bleek dat ruim voldoende voor promotie.
Sterke uitgangspositie
Tachos reisde met veel supporters af naar sporthal The Dome in Houten. De ploeg begon met vertrouwen aan de tweede ontmoeting. In de eerste helft hield Tachos het initiatief en speelde het vanuit een kleine voorsprong.
Nick Veltman liet zich op belangrijke momenten gelden met krachtige schoten vanuit de tweede lijn. Ook Pieter van de Velden bracht rust en ervaring in het spel. Bij rust leidde Tachos met 13-15.
Spanning na rust
Na de pauze kreeg de wedstrijd een ander beeld. Tachos speelde onrustiger en maakte meer fouten. Houten profiteerde en kwam met zes treffers op rij terug in de wedstrijd. Met nog tien minuten te spelen stond de thuisploeg met 25-22 voor.
Coach Rob van den Akker greep in met een time-out. Daarna kreeg Tachos weer meer controle. Onder anderen Pieter van de Velden, Bram van Roon en Nick Veltman hielpen de ploeg door de spannende slotfase.
Feest na eindsignaal
De nederlaag van 30-28 deed niets af aan de vreugde. Na het laatste fluitsignaal vierde Tachos de promotie naar de Super Handbal League. Daarmee keert de Waalwijkse ploeg na drie seizoenen afwezigheid terug op het hoogste niveau.
De feestelijkheden kregen later een vervolg in Drunen. Daar zorgden Avanti, Elshout en vrijwilligers van Tachos voor een passende afsluiting van een indrukwekkend seizoen.
Terug op het hoogste niveau
De promotie betekent een nieuwe sportieve uitdaging. De Super Handbal League vraagt om meer trainingsintensiteit, verdere ontwikkeling van de selectie en een hoger niveau. Met vertrouwen, teamgeest en ambitie kijkt Van Mossel MG Tachos uit naar de terugkeer tussen de beste teams van Nederland en België.