
Overweegt u om dit jaar mee te doen aan de Nationale Diabetes Challenge Waalwijk? Bezoek dan de informatiebijeenkomst op woensdagavond 3 april, aanvang: 19.00 uur, in het Gezondheidscentrum Olympiapark, de Coubertinlaan 10, 5143 AB Waalwijk. Er is een vertegenwoordiger van de Bas van de Goor Foundation aanwezig. Meldt u vooraf aan via: [email protected] Na afloop is er gelegenheid om u in te schrijven.
Uit cijfers van het Diabetes Fonds blijkt dat er ruim 1,2 miljoen Nederlanders diabetes hebben en er elke week 1.200 bij komen. Van deze mensen hebben 1,1 miljoen officieel de diagnose. Een flink aantal mensen heeft dus ook diabetes zonder het te weten. In totaal is dit ongeveer 1 op de 14 Nederlanders. Diabetes is daarmee een van de meest voorkomende chronische ziekten in Nederland en het is een ziekte die voor veel andere problemen, complicaties zorgt in het lichaam.
Diabetes is een vervelende ziekte. Maar je kunt er wel aardig de regie over voeren, als je maar gaat bewegen. Daardoor dalen de bloedsuikerwaardes. Dat merk je meteen. Dat voelt heel goed, geeft je een boost. In het meest gunstige geval komen mensen met diabetes type 2 zelfs helemaal van hun medicijnen af. Daarnaast kom je uit huis, ontmoet je andere mensen. Wandelen is bij uitstek geschikt om nieuwe sociale contacten aan te knopen, je leefwereld te vergroten. Uit onderzoek blijkt dat 92% van de deelnemers aan de Challenge ook daarna blijft wandelen. Alle positieve fysieke en mentale gezondheidseffecten die wandelen heeft op mensen met diabetes, doen zich natuurlijk ook voor bij alle andere wandelaars. Voldoende redenen om met een bewezen interventie als de Nationale Diabetes Challenge iets te doen aan dit probleem. Daarom ook hebben huisartsenpraktijken hun diabetespatiënten en (andere potentiële patiënten) een ‘looprecept’ voorgeschreven met wandelen als medicijn. Een recept waarin de patiënten wordt aangeboden om met hun mee te wandelen.
De start van de Nationale Diabetes Challenge in Waalwijk vindt plaats op woensdag 1 mei. Het doel is om in 20 wekelijkse wandelingen in groepsverband, onder begeleiding van een zorgverlener of wandelcoach, te trainen naar een afsluitende Vierdaagse, die eind september plaatsvindt. Het evenement wordt zo opgezet dat iedereen, die om allerlei redenen nooit die eerste stap heeft kunnen zetten, mee kan doen. Er wordt rekening gehouden met ieders niveau en de intensiteit van de wandelingen wordt langzaam opgebouwd.
Wij hopen u te mogen begroeten op woensdagavond 3 april.






