DE LANGSTRAAT - De toeristische sector in De Langstraat groeit aanzienlijk, zo blijkt uit recente cijfers van het Regionaal Bureau voor Toerisme (RBT) De Langstraat. De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat de gezamenlijke inspanningen van RBT De Langstraat en de vele lokale ondernemers die samen de regio op de kaart zetten, onderstreept. Deze cijfers weerspiegelen niet alleen het toenemende enthousiasme voor de regio, maar ook de impact van de campagnes die RBT De Langstraat samen met lokale partners voert.
Sinds 2024 is de website www.bezoekdelangstraat.nl uitgebreid met twee internationale domeinen: een Duitstalige versie (.de) en een Engelstalige versie (.com). Deze uitbreiding speelt in op de groeiende internationale interesse in de regio. Uit bezoekersstatistieken blijkt dat 6% van alle websitebezoekers de Duitstalige versie gebruikt, terwijl 2% de Engelstalige variant bezoekt. De overige 92% bezoekt het Nederlandse domein, waaronder ook veel bezoekers uit België. Opvallend is dat de Engelstalige website voor 46% via zoekmachines wordt gevonden, terwijl 29% van de Duitstalige bezoekers via verwijzingen vanaf andere websites binnenkomt. Deze cijfers onderstrepen het belang van internationale zichtbaarheid en de behoefte aan meertalige informatie over De Langstraat.
Beoordelingen en klanttevredenheid De groei wordt verder benadrukt door het aantal van 6.212 ontvangen reviews, die de regio een gemiddelde beoordeling van 8,6 uit 10 opleveren. Dit ligt net boven het gemiddelde van de provincie Noord-Brabant, dat op 8,5 staat.
Een ander positief resultaat is de toename van 10% in het aantal abonnees op de consumentennieuwsbrief, die inwoners en bezoekers inspireert om de regio te verkennen. Deze nieuwsbrief draagt bij aan het succes van de regio en versterkt het contact tussen het RBT en haar achterban. Daarnaast is het totale bereik op sociale media in 2024 met bijna 80% gestegen ten opzichte van 2023, wat aangeeft dat steeds meer mensen online geïnteresseerd raken in wat regio De Langstraat te bieden heeft.
Ook de fysieke Toeristische Informatiepunten vertonen een stijgende lijn. Het Toeristisch Informatiepunt (TIP) in Heusden zag het aantal bezoekers met meer dan 20% toenemen in vergelijking met het voorgaande jaar.
"Deze cijfers onderstrepen het belang van samenwerking binnen de sector,” zegt Aileen Kok, directeur van RBT De Langstraat. “Alleen ga je sneller, maar samen kom je verder. Ons werk draagt bij aan de economische groei en zichtbaarheid van de regio, maar het zijn de lokale ondernemers die het gezicht en de beleving van De Langstraat vormen. Samen maken we het verschil."
Sinds 1 januari 2025 is ook de gemeente Geertruidenberg aangesloten bij de vrijetijdsregio De Langstraat, wat de regio nog veelzijdiger maakt voor bezoekers. Met deze positieve trend blijft RBT De Langstraat zich inzetten om de regio verder te versterken, samen met de ondernemers die De Langstraat haar unieke karakter geven. Ga voor inspiratie en meer informatie naar www.bezoekdelangstraat.nl.