Programma Koningsdag Sprang 2025

22 apr , 9:00 Nieuws
dsc 2698
© Rolf Balkenende

SPRANG-CAPELLE – Rondom de Hervormde Kerk in het hart van Sprang wordt op zaterdag 26 april weer groots uitgepakt voor Koningsdag. Van 10:00 tot 15:00 uur vindt daar de jaarlijkse rommelmarkt en bazaar plaats, een bekend en geliefd evenement voor inwoners van Sprang en omstreken.

Veel te doen op en rond het kerkplein

Op het kerkplein aan de Kerkstraat 34 staan tientallen kramen opgesteld met tweedehands spullen, leuke hebbedingen en allerlei verrassingen. Jong en oud kunnen zich vermaken met extra activiteiten, zoals spelletjes en attracties, terwijl bezoekers op het gezellige terras terecht kunnen voor een hapje en een drankje. Er zijn frietjes en snacks verkrijgbaar, en natuurlijk ontbreekt de in de regio beroemde vers gebakken kibbeling niet.

Loten en prijzen in het Jeugdcentrum

In het naastgelegen Jeugdcentrum worden lootjes verkocht voor een grote prijzenberg. De prijzen liggen al klaar en wachten op gelukkige winnaars.

Kerk open voor bezichtiging en torenbeklimming

Een bijzondere kans is er voor wie altijd al eens binnen in de kerk wilde kijken: op Koningsdag is de kerk opengesteld voor publiek. Bezoekers kunnen zelfs de toren beklimmen. De toegang is gratis en men kan op eigen gelegenheid binnenlopen.

Kleedjesmarkt voor jonge verkopers

Kinderen en andere verkopers kunnen hun eigen spullen verkopen op de kleedjesmarkt. Per persoon is er 2m² beschikbaar, en vol is vol. De plekken zijn vooraf aangewezen.

Opbrengst voor onderhoud en diaconie

De opbrengst van de dag wordt verdeeld: 25% gaat naar de diaconie, terwijl de overige 75% wordt ingezet voor het onderhoud van de kerk en het jeugdcentrum. De organisatie rekent ook dit jaar weer op een grote opkomst. Parkeren kan in de omliggende straten en er wordt geen entree gevraagd.

© Rolf Balkenende
© Rolf Balkenende