WAALWIJK – De meiden van MO12-1 mogen zich officieel het leukste juniorenteam van Nederland noemen. In een verkiezing georganiseerd door HockeyMagazine wisten zij eind vorig seizoen wekenlang stemmen te verzamelen – langs de lijn, op school, bij de voetbalclub, bij de kapper en zelfs bij RKC. Met hun enthousiasme en fanatisme veroverden ze deze welverdiende titel.
Op het veld vormen de speelsters een gouden mix van sportiviteit, plezier en strijdlust. Dat leverde hen vorig seizoen al de eerste plaats in de competitie op. Ook dit najaar zijn de meiden nauwelijks te stoppen: met nog één wedstrijd te gaan staat de teller op een indrukwekkend doelsaldo van 44 voor en slechts één tegen.
Maar het succes van MO12-1 beperkt zich niet tot de hockeyvelden. Buiten het veld zijn de meiden onafscheidelijk: van jachtseizoen spelen en shoppen tot samen ijsjes eten in de stad. Het teamgevoel spat eraf. Daarnaast is er dagelijks appcontact om af te spreken welk kledingsetje ze aantrekken naar de training, wie er allemaal meefietsen en hoe ze hun haar die avond stylen.
De prijsuitreiking was een dag om nooit te vergeten. Niemand minder dan Olympisch kampioen en Oranje-spits Thierry Brinkman reikte de trofee uit. De spanning vooraf maakte al snel plaats voor gezelligheid: bij de tribune raakten de meiden vlot met hem aan de praat – want kletsen kunnen ze minstens zo goed als hockeyen. De meiden wisten hem zelfs over te halen voor het opnemen van een gezellig tik-tok-dansje met het hele team.
HockeyMagazine had prachtige nieuwe trainingstenues laten maken, met daarop trots het predicaat "Leukste Team". En natuurlijk de felbegeerde trofee, die inmiddels staat te pronken in het vernieuwde clubhuis.
Alsof dat nog niet genoeg was, kregen ze ook een speciale hockeyclinic. De meiden leerden coole nieuwe trucjes en sloten de dag af met frietjes – dik verdiend na deze bijzondere ervaring.
Voor MO12-1 is dit niet zomaar een titel, maar een bekroning op hun sportieve prestaties en hechte vriendschap. Een team dat niet alleen kampioen wordt op het veld, maar vooral in plezier.