WAALWIJK – Inwoners, organisaties, ondernemers en de gemeente krijgen in Waalwijk een nieuwe plek om elkaar te ontmoeten en samen maatschappelijke initiatieven verder te brengen. Op vrijdag 4 september vindt van 15.00 tot 17.30 uur in het Parkpaviljoen de opening plaats van het
Huis van Actief Burgerschap (HvAB). Iedereen die zich betrokken voelt bij Waalwijk is welkom.
Het Huis van Actief Burgerschap richt zich op mensen die al actief zijn, een idee voor hun buurt hebben, iets voor een ander willen betekenen of simpelweg nieuwsgierig zijn naar wat er in Waalwijk gebeurt.
Samen werken aan maatschappelijke vraagstukken
Dagelijks zetten inwoners van Waalwijk zich op allerlei manieren in voor hun omgeving. Ze organiseren activiteiten, helpen buurtgenoten of komen met ideeën om hun wijk of dorp prettiger te maken. Volgens de initiatiefnemers is het echter niet altijd duidelijk waar inwoners met een idee of vraag terechtkunnen.
Tegelijkertijd spelen maatschappelijke vraagstukken rond onder meer eenzaamheid, leefbaarheid, gezondheid, duurzaamheid en bestaanszekerheid. Het Huis van Actief Burgerschap wil inwoners, organisaties en overheid bij elkaar brengen om gezamenlijk aan dergelijke onderwerpen te werken.
Geen extra loket
Het HvAB is nadrukkelijk geen nieuwe organisatie of extra loket. Het krijgt de vorm van een netwerk en ontmoetingsplek waar mensen elkaar vinden, kennis delen en gezamenlijk initiatieven ontwikkelen.
Daarbij vormt wat al in Waalwijk aanwezig is het uitgangspunt. Bestaande initiatieven, talenten, netwerken en ontmoetingsplekken krijgen een plek binnen het netwerk. Het doel is verbindingen te leggen en samenwerking eenvoudiger te maken. Inwoners, organisaties, ondernemers en overheid ontmoeten elkaar daarbij als gelijkwaardige partners.
Iedere maand ergens anders
Het Huis van Actief Burgerschap krijgt geen vaste locatie. Iedere eerste vrijdag van de maand vindt een editie plaats, steeds op een andere plek in Waalwijk. Op die manier wil het HvAB verschillende delen van de gemeente bereiken en nieuwe mensen en initiatieven met elkaar verbinden. De agenda met locaties verschijnt binnenkort.
De initiatiefnemers nodigen inwoners nadrukkelijk uit om mee te denken over de verdere invulling. Het Huis moet zich ontwikkelen aan de hand van ideeën en behoeften uit de Waalwijkse samenleving.
De officiële opening is vrijdag 4 september van 15.00 tot 17.30 uur in het Parkpaviljoen in Waalwijk. Bezoekers krijgen hapjes en drankjes aangeboden. Meer informatie of aanmelden om mee te doen kan via
[email protected]