WAALWIJK - Op zondag 28 september verandert het centrum van Waalwijk weer in één groot feest van sport, cultuur en plezier tijdens het GO Waalwijk Festival – en jij bent uitgenodigd! Tussen 12.00 en 17.00 uur kun je ontdekken wat er komend seizoen te doen is in Waalwijk, Sprang-Capelle en Waspik. Iedereen is welkom en de toegang is gratis.
Het GO Waalwijk Festival is een jaarlijks evenement dat inwoners van Waalwijk, Sprang-Capelle en Waspik uitnodigt om kennis te maken met het brede aanbod van sport, cultuur, gezondheid en beweging in de gemeente. “Bij GO Waalwijk willen we dat iedereen kan meedoen aan sport en cultuur en kan werken aan een gezonde leefstijl,” aldus projectleider Debora Vos. “Eigenlijk is het festival – hoe cliché het ook klinkt – de kerst op de taart. We werken deze dag samen met zo’n 100 lokale organisaties. Daardoor is het aanbod heel breed. Er is van alles: sport, muziek, toneel, creatieve dingen, lekkere hapjes en nog veel meer. We bieden letterlijk en figuurlijk een podium aan de sport- en cultuuraanbieders, maar zij bepalen zelf de invulling. Zo laten ze zien hoe leuk hun club is en kunnen bezoekers zelf meedoen. In één middag ontdek je dus wat er het komende seizoen allemaal te doen is.”
Iedereen is welkom op het GO Waalwijk Festival. Er zijn workshops, optredens en activiteiten voor kinderen, jongeren, volwassenen en iedereen met meer jaren levenservaring. “Wat niet iedereen weet, is dat er ook oplossingen zijn voor mensen die bijvoorbeeld sport en cultuur niet kunnen betalen, of voor mensen met een fysieke of mentale beperking. Ook nieuwe inwoners die de Nederlandse taal nog niet helemaal beheersen helpen we graag op weg. Het thema dit jaar is ‘Leuk dat je er bent’, en dat is precies waar het om draait: samenkomen, ontmoeten en meedoen.”
Op het festivalterrein zijn vier podia verspreid: Mellow Mood, Sound Storm, Twist Tale en Joy Junction. Ieder podium heeft zijn eigen sfeer en programma en nodigt uit om te kijken en luisteren:
· Mellow Mood - in de Stadstuin draait het om ontspanning. Schuif gerust aan voor optredens die niet schreeuwen om aandacht, maar stilletjes je hart raken. Artiesten nemen de tijd – en jij dus ook. Kom erbij als je zin hebt. Blijf zolang het goed voelt.
· Sound Storm - op het Raadhuisplein is het niet stil te houden. Soms is het rauw, soms aanstekelijk. Misschien dans je mee, misschien kijk je vol verwondering toe. Het podium is van hen, maar de dag is van jou.
· Twist Tale - op De Markt worden verhalen verteld in beweging. Dans, toneel en alles ertussenin. Where rhythm meets story. Soms moet je een beetje verdwalen, om iets moois te vinden. Hopelijk blijf je even hangen!
· Joy Junction - midden in de Stationsstraat, als bruisende opening van het terrein. Vaak klinkt er muziek, of begint er zomaar een musical. Hier sta je middenin de vreugde. Misschien kom je langs? En vergeet je even de tijd.
Het GO Waalwijk Festival vindt plaats op zondag 28 september van 12.00 tot 17.00 uur in het centrum van Waalwijk. De toegang is gratis en iedereen is welkom. Het festivalterrein beslaat een groot deel van het centrum, met activiteiten rond de Stadstuin, het Raadhuisplein, De Markt en de Stationsstraat. Dankzij de plattegrond vind je makkelijk alle podia, activiteiten en eetgelegenheden. Zo hoef je niets te missen. Fietsenstallingen zijn bewaakt en parkeren is gratis bij Parkeerplaats De Els, Taxandriaweg en Unnaplein. Het volledige programma en de details van de plattegrond zijn te vinden op www.gowaalwijk.nl/festival.