SPRANG-CAPELLE – Op zondag 26 april 2026 klinkt er muziek voor een andere Koning in Sprang-Capelle. Stichting Samen organiseert in samenwerking met verschillende lokale kerken het sing-in-evenement ‘Zing voor de Koning’ in de festivaltent op het Evenemententerrein Akkerwinde. De toegang is gratis en het programma richt zich op een breed publiek, zowel gelovig als niet.
De organisatie verwacht bezoekers uit de regio Langstraat en daarbuiten. De middag staat in het teken van samenzang, ontmoeting en inspiratie, met een duidelijke link naar het Koningsdagweekend.
Feesttent als bijzondere locatie
De festivaltent op het terrein Akkerwinde vormt het decor van het evenement. Oranjevereniging Wilhelmina Sprang-Capelle stelt de tent beschikbaar. Deze vereniging brengt al meer dan 75 jaar inwoners samen rond Koningsdag.
De keuze voor deze locatie sluit aan bij het thema van de middag. Waar de tent normaal in het teken staat van de koning van Nederland, draait het op 26 april om een viering voor Jezus Christus.
Muziek, dans en persoonlijke verhalen
Het programma combineert muziek, dans en inhoud. Bezoekers zingen bekende liederen mee zoals ‘Omdat Hij Leeft’, ‘Hart Vol Lof’ en ‘Agnus Dei’. De organisatie kiest bewust voor een toegankelijke opzet die ook mensen aanspreekt die niet regelmatig een kerkdienst bezoeken.
Naast samenzang bevat de middag ook een persoonlijk verhaal en optredens van een dansgroep. Daarmee ontstaat een afwisselend programma waarin beleving centraal staat.
Bekende namen op het podium
De muzikale invulling ligt in handen van de Samen Praise Band, een groep muzikanten uit de regio. Daarnaast verzorgt Gilbert Thera, bekend van het Opwekking-festival, de inhoudelijke lijn van het programma.
De christelijke dansgroep Guidance zorgt voor een visuele toevoeging aan de middag. Samen geven zij invulling aan een evenement dat zowel muzikaal als inhoudelijk breed is opgezet.
Onderdeel van regionaal initiatief
‘Zing voor de Koning’ maakt deel uit van SingIn Waalwijk, een interkerkelijk netwerk dat meerdere sing-in-evenementen in de regio organiseert. Diverse kerken uit Waalwijk en omgeving dragen bij aan de organisatie.
De middag start om 15.00 uur, met inloop vanaf 14.30 uur. Bezoekers betalen geen entree. Tijdens het programma vindt een collecte plaats voor de onkosten. Koffie, thee en frisdrank zijn verkrijgbaar op locatie.