WAALWIJK - Afgelopen zondag was een bijzondere dag in Waalwijk. De Els was geweldig versierd in een griezelig thema. Berry van Noije, eigenaar van The Read Shop, sloot deze week af met een indrukwekkende mijlpaal, namelijk het 40-jarig bestaan van zijn boekhandel. Ook bracht de beroemde kinderboekenschrijver Paul van Loon een bezoek aan De Els om zijn fans te ontmoeten, boeken te signeren en voor te lezen.
Door Kiki Wolfs
Voor Berry van Noije was deze dag extra speciaal: “Feestweek is niet alleen iets voor mensen die iets kunnen kopen, je moet ook rekening houden met de mensen die niets kunnen kopen.” Berry en zijn vrouw hadden ter viering van het 40-jarig jubileum van The Read Shop gesigneerde Paul van Loon boeken gedoneerd aan de voedselbank.
Van Noije opende zijn winkel 40 jaar geleden, tegelijkertijd begon van Loon met schrijven. “We zitten samen al zo’n 40 jaar in hetzelfde bootje en sindsdien hebben wij ook een klik”, aldus Berry. “We hebben regelmatig samen acties gedaan, samen boeken uitgegeven en zijn boeken liggen hier ook gesigneerd in de winkel. En dat is gewoon leuk.”
“Ik heb vroeger zelf ook heel veel gelezen, en door te lezen wordt je fantasie enorm verruimd,” vertelt Paul van Loon. “Mijn creatieve proces begint met een idee en dan krijg ik allemaal beelden in mijn hoofd. Het lijkt bijna alsof ik een film in mijn hoofd zie. Ik schrijf op wat ik zie en dan ben ik zelf benieuwd naar wat er daarna gaat komen. Langzaam openbaart dat zich dan aan mij in mijn hoofd.”
De opkomst was erg groot in De Els en een van de omstanders vertelde het volgende: "Het is echt heel leuk en heel goed voor de kinderen, Paul van Loon is een hele goede schrijver. Ik heb vandaag ook een paar boeken van hem gekocht omdat hij zo goed schrijft." Ook Ria Monsieurs was aanwezig, secretaris van winkeliersvereniging De Els. "Wat een geweldig zondag", vertelt ze. "Ik geniet van top tot teen. Ik ben echt een Paul van Loon fan. Ik heb het mijn kinderen voorgelezen en mijn kleinkinderen ook."
Al met al was het een feestelijke dag in De Els. Verder gaf Paul van Loon aan dat hij druk in de weer is met schrijven van zijn volgende boeken, die hopelijk volgend jaar uitkomen.