
WAALWIJK – Het college van burgemeester en wethouders ziet geen mogelijkheden om de Wereldwinkel in Waalwijk financieel te ondersteunen. Dat blijkt uit de beantwoording van schriftelijke vragen van de fractie van CDA Waalwijk. Wel geeft het college aan bereid te zijn om mee te denken over andere vormen van ondersteuning, zoals het vergroten van de zichtbaarheid of het leggen van verbindingen met relevante partners.
De vragen zijn gesteld op basis van artikel 47 van het Reglement van Orde en hadden betrekking op het voortbestaan van de Wereldwinkel. Het college geeft aan waardering te hebben voor de maatschappelijke rol van de winkel en de bijdrage die zij levert aan Fairtrade-bewustwording in Waalwijk. Toch ziet het college geen ruimte om financieel bij te springen.
Volgens het college moeten publieke middelen zorgvuldig worden ingezet en geldt daarbij het uitgangspunt dat alle partijen gelijk worden behandeld. Om die reden acht het college het niet mogelijk om één specifieke winkel financieel te ondersteunen. Wel wordt benadrukt dat de bereidheid bestaat om op andere manieren mee te denken.
Hoewel directe financiële hulp wordt uitgesloten, wil het college de Wereldwinkel ondersteunen door bijvoorbeeld te kijken naar mogelijkheden om de zichtbaarheid te vergroten. Ook kan worden gekeken naar samenwerkingen of koppelingen met partners die mogelijk een rol kunnen spelen bij het versterken van de positie van de winkel binnen de gemeente.
Daarnaast vroeg het CDA of het college mogelijkheden ziet voor vestiging van de Wereldwinkel aan de Hooisteeg, met het oog op betere zichtbaarheid en bereikbaarheid. Het college begrijpt deze wens, maar geeft aan dat dit niet haalbaar is.
Door het zogenoemde Didam-arrest is de gemeente verplicht om gemeentelijk vastgoed via een open en transparante procedure uit te geven. Dat betekent dat directe toewijzing van een pand aan één partij niet is toegestaan.
Als alternatief wijst het college op de pandenbank van Welkom in Waalwijk. Via dit platform kan mogelijk een geschikt particulier pand worden gevonden. Het college geeft aan de Wereldwinkel graag in contact te brengen met deze organisatie om te kijken naar passende huisvestingsmogelijkheden.
Met de beantwoording hoopt het College van Waalwijk de vragen van de raad voldoende te hebben beantwoord. De toekomst van de Wereldwinkel Waalwijk blijft daarmee afhankelijk van alternatieve oplossingen en ondersteuning buiten financiële bijdragen van de gemeente.






