Brandweer dicht gaslek tijdens werkzaamheden in Waalwijk

18 feb , 15:12 112
Foto 3
© FPMB Marvin Doreleijers

WAALWIJK – Bewoners van de Wederikstraat zijn woensdagmiddag opgeschrikt door een gaslek. Tijdens werkzaamheden in de straat raakte rond 14:00 uur per ongeluk een gasleiding beschadigd, waarna gas onder hoorbare druk ontsnapte.

De brandweer van Waalwijk kwam met spoed ter plaatse. Brandweerlieden wisten het uitstroomgat in de leiding tijdelijk te dichten. Daarmee verdween het directe gevaar voor de omgeving.

Herstel door netbeheerder

Kort na de melding arriveerde netbeheerder Enexis om de schade definitief te herstellen. De werkzaamheden in de straat lagen tijdelijk stil, maar konden na het dichten van het lek weer veilig doorgaan.

Bij het incident raakte niemand gewond. Ook hoefden woningen niet te worden ontruimd. Hulpdiensten hielden de situatie nauwlettend in de gaten totdat het gas volledig afgesloten was en reparatie plaatsvond.

De oorzaak van het lek ligt bij graafwerkzaamheden waarbij de gasleiding werd geraakt. Netbeheerder Enexis heeft de leiding hersteld en controleerde aansluitend of er geen verdere lekkages aanwezig waren.

Foto 1
© FPMB Marvin Doreleijers
Foto 4
© FPMB Marvin Doreleijers
Foto 5
© FPMB Marvin Doreleijers