Van Mossel MG Tachos pakt koppositie na moeizame zege op Quintus

30 jan , 14:13 Sport
image00015
© Tachos

WAALWIJK – Van Mossel MG Tachos is na de overwinning op Quintus de nieuwe koploper in de Eredivisie handbal. De ploeg uit Waalwijk won woensdagavond 28 januari in Kwintsheul met 26-21, maar eenvoudig ging dat niet. Door het verlies van concurrent Unitas eerder op de dag volstonden de twee punten om alleen aan kop te komen.

Moeizame wedstrijd

De overwinning kwam tot stand na een wedstrijd die lange tijd in balans bleef. Van Mossel MG Tachos begon niet in optimale samenstelling aan het duel. In de vorige competitiewedstrijd tegen Unitas liep Stefan van Gils een enkelblessure op en Sverre Jansen hield een lichte hersenschudding over aan dat duel. Hierdoor ontbrak stabiliteit binnen het team en dat was zichtbaar op het veld.

Beide ploegen hielden elkaar in de eerste fase van de wedstrijd stevig in evenwicht. Tachos wist af en toe een kleine voorsprong te nemen, maar Quintus kwam telkens weer terug. Het spel oogde rommelig, met veel balverlies en gemiste kansen aan beide zijden. Verdedigend stond Tachos niet zo solide als in eerdere wedstrijden, wat het duel onnodig spannend hield.

Belangrijke rol Veltman

Aanvallend was Nick Veltman opnieuw van grote waarde voor de Waalwijkse formatie. Met een groot aantal doelpunten hield hij zijn ploeg op de been. Quintus probeerde Veltman uit de wedstrijd te halen, wat in de slotfase leidde tot een directe rode kaart voor Ques Canninga na een harde overtreding.

Hoewel de irritatie bij Veltman zichtbaar was, liet hij zich niet uit balans brengen. Hij hervatte het spel scherp en bleef scoren, waarmee hij een belangrijk aandeel had in het uiteindelijke verschil op het scorebord.

Twee punten en focus vooruit

Ondanks het chaotische spel en het ontbreken van enkele vaste waarden wist Van Mossel MG Tachos de wedstrijd gecontroleerd uit te spelen. Met de 26-21 overwinning werden opnieuw twee punten bijgeschreven en is de ploeg nu alleen koploper in de Eredivisie.

Druk programma

Voor Tachos wacht een druk vervolg van het seizoen. Zaterdag speelt de ploeg om 20.00 uur de thuiswedstrijd tegen Volendam in sporthal De Slagen. Aansluitend volgt op dinsdag de uitwedstrijd in de achtste finale van de Nationale Beker tegen Hurry-Up in Zwartemeer.

De Waalwijkse handbalfans kunnen zich daarmee opmaken voor een belangrijke en intensieve periode in het seizoen.

image00377
© Tachos