AquAmigos Dames 2 begint waterpolocompetitie met knappe overwinning

19 okt , 10:46 • Sport
ChatGPT Image 12 apr 2026, 15_34_12
Illustratie gemaakt met AI
WAALWIJK – De waterpoloteams van AquAmigos zijn zaterdag 17 oktober 2026 aan hun competitie begonnen. Dames 2 kende een succesvolle start met een 6-4 overwinning op Dames 2 uit Dongen. Heren 3 moest in Vlissingen genoegen nemen met een 9-6 nederlaag tegen ZPC de Zeeuwse Kust 3.

Dames 2 begint sterk tegen Dongen

Het team van trainster Karen Haring moest het tijdens de eerste competitiewedstrijd stellen zonder vaste keepster Sylvia Nettenbreier. De jeugdige Milly van Houwelingen nam haar plaats in en vervulde die taak uitstekend.
AquAmigos begon de wedstrijd met een duidelijke speelwijze. De dames verdedigden als collectief en probeerden via snelle tegenaanvallen gevaarlijk te worden. Aanvallend verliep nog niet alles vlekkeloos, maar de ploeg wist de eerste periode met een 1-0 voorsprong af te sluiten.
Ook in de tweede periode bleef AquAmigos sterk verdedigen en snel omschakelen naar de aanval. Beide ploegen kwamen tot scoren, waardoor de Waalwijkse dames halverwege de wedstrijd met 3-2 voorstonden.

Voorsprong blijft behouden

In de derde periode kreeg AquAmigos te maken met verschillende ondertalsituaties. Het team had moeite om deze goed op te vangen, maar slaagde er desondanks in de voorsprong verder uit te bouwen naar 5-3.
Tijdens de laatste periode hielden de dames het hoofd koel. Ondanks de druk van de tegenstander bleef AquAmigos geconcentreerd spelen. De ploeg trok de overwinning uiteindelijk met 6-4 over de streep.
Daarmee kende Dames 2 een geslaagde competitiestart, waarbij vooral het sterke collectieve verdedigen en het optreden van de jonge invalkeepster opvielen.

Heren 3 verliest ondanks drie doelpunten van debutant

Voor Heren 3 van AquAmigos begon de competitie met een uitwedstrijd tegen ZPC de Zeeuwse Kust 3 in Vlissingen.
In deze wedstrijd maakte de jeugdige Bram Sol zijn debuut. Hij liet zich direct gelden door drie keer te scoren en nam daarmee de helft van de zes doelpunten van AquAmigos voor zijn rekening.
Zijn sterke optreden bleek echter onvoldoende om punten mee naar huis te nemen. De thuisploeg trok met 9-6 aan het langste eind.
Zo leverde de eerste competitieronde voor AquAmigos wisselende resultaten op: een verdiende overwinning voor Dames 2 en een nederlaag voor Heren 3, waarbij de jonge debutanten bij beide teams een positieve indruk achterlieten.
loading

Loading articles...

Loading