Nieuw zand voor speelplaats na kapotgegooide flessen in Willaertpark Waalwijk

07 aug , 10:19Nieuws
speeltuin
© Google Streetview
WAALWIJK – De gemeente Waalwijk is vandaag bezig met het vervangen van het zand bij de kinderglijbaan in het Willaertpark. Aanleiding is vandalisme waarbij de afgelopen dagen glazen flessen moedwillig zijn kapotgegooid. De glasscherven maakten de speelplek onveilig voor kinderen.
Donderdag heeft de gemeente met zeven medewerkers urenlang glasscherven uit het zand geraapt. Omdat niet alle scherven veilig konden worden verwijderd, is besloten het vervuilde zand volledig af te graven en te vervangen door schoon speelzand.

Veilige speelplek

De speelplaats is bedoeld als een veilige plek waar kinderen onbezorgd kunnen spelen. Door de vernielingen ontstond echter een gevaarlijke situatie. Met het vervangen van het zand wil de gemeente ervoor zorgen dat de speelvoorziening weer veilig gebruikt kan worden.

Overlast blijft aanhouden

Volgens omwonenden zorgt een groep hangjongeren al langere tijd voor overlast in het Willaertpark. De groep zou bewust vernielingen aanrichten en precies weten waar zij uit het zicht kunnen blijven.
De politie is volgens buurtbewoners al meerdere keren ter plaatse geweest na meldingen van overlast. Toch lijkt dat tot nu toe weinig indruk te maken. Omwonenden hopen dat de overlast stopt, zodat kinderen weer veilig kunnen spelen in het Willaertpark.
loading

Loading articles...

Loading