Lezing over de gezondheidszorg door de eeuwen heen

12 nov 2022, 8:19Nieuws
jan van eijck foto
Hkk “Op ’t Goede Spoor”
WASPIK - Hkk "Op 't Goede Spoor" organiseert op dinsdag 22 november een lezing met als thema "Revolutionaire ontwikkelingen in de gezondheidszorg in de 19e en 20e eeuw". De lezing wordt gehouden door Jan van Eijck in Sociaal Cultureel Centrum Den Bolder te Waspik. Aanvang 20.00 uur en sluiting om 22.00 uur. De lezing wordt onderbroken door een pauze van ongeveer 15 minuten.
In anderhalve eeuw is de gezondheidszorg gigantisch veranderd. Bijna niets konden dokters in 1850 en nu kunnen ze alles… bijna tenminste. Want als één virus de wereld dwars zit, zijn we nog ontdaan en onthand…. Maar dankzij revolutionaire ontwikkelingen in beeldvormende diagnostiek (van Röntgenstralen tot de PET-scan), enorme medicamenteuze mogelijkheden zoals de pil, de penicilline en de insuline, opereren met het Gamma-knife en microchirurgie, inenten tegen zowat alle infectieziekten, en kunnen praten over van alles zoals genderidentiteit en doodgaan, is de wereld van zorg erg veranderd. De levensverwachting voor de Nederlandse man is nu 80 en voor de vrouw 84 jaar; voor onze kleinkinderen 89 resp. 92 jaar. Krijgen zij nog de kans om dood te gaan? In 2 x 45 minuten tijd vliegt Jan van Eijck door de polikliniek van de gezondheidszorg, en komt tenslotte uit bij de afdeling financiën, want de Euro gaat in de toekomst bepalen wat er kan en wat er niet kan! Maar het gebruiken van het gezonde verstand mag daarbij niet ontbreken!
revolutionaire ontwikkelingen in de geneeskunde foto
Jan van Eijck werd geboren in Alphen (1950), studeerde geneeskunde in Nijmegen (1976) en woont vanaf 1979 in Goirle. Hoewel opgeleid tot huisarts (1977), werkte hij 34 jaar op de GGD in Tilburg (tot 2013), als arts Maatschappij & Gezondheid. Hij deed daar nog dienst voor “CSI-Tilburg” tot 2019. En dit jaar behoorde hij nog tot het vaccinatieleger Covid-19 … In zijn vrije tijd is hij een fanatiek heemkundige, voorzitter van de Heemkundekring in Goirle en al 37 jaar conservator van het Museum De Dorpsdokter in Hilvarenbeek.
Ook nu weer zijn niet-leden van harte welkom, maar voor hen geldt een entreeprijs van € 3,50. Wij hopen vele geïnteresseerden te mogen verwelkomen bij deze boeiende lezing!
Het bestuur van Hkk “Op ’t Goede Spoor” Waspik.
loading

Loading articles...

Loading