WAALWIJK – De geplande huurbevriezing voor sociale huurwoningen in 2025 en 2026 gaat niet door. De minister heeft besloten het wetsvoorstel hiervoor niet naar de Tweede Kamer te sturen. Dat betekent dat de jaarlijkse huurverhoging per 1 juli gewoon doorgaat.
Huurders van sociale huurwoningen bij Casade ontvangen binnenkort een brief met daarin de nieuwe huurprijs per 1 juli. Deze informatie werd eerder al aangekondigd in een brief in april.
Volgens woningcorporatie Casade lijkt een huurbevriezing misschien een goed idee, maar zijn de gevolgen nadelig. Minder huurinkomsten betekenen dat er de komende jaren fors minder geïnvesteerd kan worden in nieuwbouw en het verduurzamen van bestaande woningen. Terwijl daarover juist in december afspraken zijn gemaakt met minister Keijzer.
Casade begrijpt dat een huurverhoging voor sommige huurders lastig kan zijn. Huurders met betalingsproblemen kunnen contact opnemen met Casade. Daarbij wordt niet gekeken naar inkomensgrenzen; er wordt samen gezocht naar een passende oplossing. Voor hulp kunnen huurders bellen naar 0416 725 100.
Meer informatie over de huurverhoging is te vinden op casade.nl/huurverhoging.