De Stichting Acutis heeft een prachtige door Nederland reizende expositie over Eucharistische Wonderen ontwikkeld, die te zien is in diverse kerken door heel Nederland. De Vrienden van Sint-Jan de Doper hebben deze boeiende expositie naar Waalwijk weten te halen. Van 28 mei t/m 9 juni (tweede pinksterdag) is deze te zien in de Sint-Jan in Waalwijk, mede in het kader van het 100-jarig bestaan van de kerk dit jaar. De expositie is tijdens de middagopeningstijden van de kerk gratis te bezoeken.
Carlo Acutis was een Italiaanse scholier die in zijn vrijetijd een website bouwde die geheel was gewijd aan eucharistische wonderen. Carlo, die helaas al op 15-jarige leeftijd in 2006 overleed, werd in 2020 zalig verklaard door wijlen paus Franciscus. De jongen was diep geraakt door de betekenis van de communie en zette zich met hart en ziel in voor mensen in nood. Zijn heiligverklaring stond recent gepland, maar werd uitgesteld vanwege het overlijden van de paus. Stichting Acutis werd in 2022 opgericht met als doel om de kennis rondom de Eucharistie nieuw leven in te blazen en er een grotere liefde en diepere kennis voor mogelijk te maken.
De tentoonstelling biedt een fascinerende uitleg van de Eucharistie en verschillende wonderen. Bezoekers zien hoe het werk van Carlo Acutis deze tentoonstelling heeft geïnspireerd. Er worden inzichten gedeeld over eucharistische wonderen, onverklaarbare voorvallen met of rond geconsacreerd brood en wijn. Tien van zulke gebeurtenissen uit Nederland en de rest van de wereld worden belicht. Deze wonderen worden op een manier gepresenteerd die boeiend en leerzaam is voor bezoekers van alle leeftijden.
De tentoonstelling omvat banieren met visueel aantrekkelijke en toegankelijke informatie, en bevat verschillende andere materialen zoals boekjes in het Engels en Nederlands, flyers en presentjes voor jong en oud. Verder is er bij de expositie een speurtocht voor kinderen, waardoor de tentoonstelling interactief en leuk is, mét prijs (o.a. exclusieve Carlo Acutis Pokémonkaarten).
Iedereen is van harte welkom de expositie te komen bekijken van 28 mei t/m 2 juni (tweede pinksterdag); deze is tijdens de middagopeningstijden van de Sint-Jan te bezoeken; de toegang is gratis.