ETZ opent Huisdierentuin waar patiënten hun huisdier kunnen ontmoeten

22 sep , 9:26Nieuws
huisdierentuin
© ETZ
TILBURG – Een ziekenhuisopname betekent vaak ook tijdelijk afscheid nemen van een geliefd huisdier. Bij het Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis (ETZ) in Tilburg hoeft dat niet altijd meer. Op maandag 21 september is daar de Huisdierentuin officieel geopend. Opgenomen patiënten krijgen er de mogelijkheid om hun hond, kat of zelfs paard te ontmoeten.
Samen met donateurs, medewerkers en andere betrokkenen werd maandag het lintje doorgeknipt. Daarmee is de Huisdierentuin officieel in gebruik genomen.

Huisdier weer even dichtbij

Voor veel mensen maakt een huisdier volwaardig deel uit van het gezin. Juist tijdens een ziekenhuisopname kan het gemis daarom groot zijn. De Huisdierentuin biedt patiënten een plek waar zij hun huisdier weer kunnen ontmoeten.
Chang van Lier, basisarts bij het ETZ, legt uit waarom die mogelijkheid belangrijk is. "In de Huisdierentuin kunnen patiënten hun hele familie zien. Ze ontmoeten hier hun hond, kat of ander huisdier. Zelfs paarden zijn welkom. Dat kan zoveel doen voor het welzijn van een patiënt. En ook voor het dier. Ze kunnen elkaar heel hard missen."

Van hond en kat tot paard

De ontmoetingsplek is niet alleen bedoeld voor honden en katten. Ook andere huisdieren zijn welkom en volgens het ETZ kunnen patiënten er zelfs hun paard ontmoeten.
Met de Huisdierentuin geeft het ETZ een bijzondere invulling aan het welzijn van opgenomen patiënten. Het contact met een vertrouwd huisdier kan tijdens een ziekenhuisopname een waardevol moment vormen. Niet alleen voor de patiënt, maar ook voor het dier dat zijn baasje soms langere tijd moet missen.
loading

Loading articles...

Loading