Eikendonkloop bezorgt bewoners en naasten een feestelijke middag

11 sep , 15:08Nieuws
WW303
© Elske Stokwielder
WAALWIJK – Bijna 200 deelnemers kwamen donderdag 10 september in beweging tijdens de 13e editie van de Eikendonkloop. Bewoners van Eikendonk wandelden samen met familie, vrienden, kennissen en vrijwilligers een korte of langere route. Ook bewoners van Spoorwiel namen deel aan de jaarlijkse wandeltocht.
De Eikendonkloop is inmiddels een mooie traditie. Iedereen kan op zijn eigen manier deelnemen. De een wandelt zelfstandig, terwijl een ander gebruikmaakt van een rollator, rolstoel of speciale fiets. Zo staat niet de prestatie, maar het samen bewegen en beleven centraal.

Feestelijke route rond Eikendonk

De deelnemers konden kiezen uit een korte en een lange route. De korte route liep rond het gebouw van Eikendonk. Onderweg passeerden de wandelaars twee kramen met lekkernijen en twee muziekposten.
Voor de muzikale sfeer zorgden onder anderen de muzikanten van Aojum Zat. Ook de eigen interne radio-omroep IRON van Eikendonk liet tijdens de tocht van zich horen.
De deelnemers aan de lange route trokken verder de omgeving in. Bij het hertenkamp en het Lido stond een kraam klaar met iets lekkers. Bij het zwembad passeerden zij opnieuw een muziekpunt van IRON.

Medailles en ijsjes bij de finish

Na afloop wachtte de deelnemers bij Eikendonk een feestelijke ontvangst. Natuurlijk ontbraken de medailles niet. Met muziek en een lekker ijsje kwam de wandelmiddag tot een gezellige afsluiting.
Ongeveer zeventig bewoners van Eikendonk namen deel aan de tocht. Vanuit Spoorwiel sloten twintig bewoners aan. Samen met familieleden, vrienden, kennissen en vrijwilligers kwam het totale aantal deelnemers uit op bijna 200.
De organisatie kijkt terug op een geslaagde dertiende editie. Dat was mede mogelijk dankzij de inzet van vele vrijwilligers en medewerkers. Ook de EHBO, verkeersregelaars en WSV ’82 droegen bij aan een veilig en soepel verloop van de wandeltocht. Daarnaast zorgden sponsoren voor onder meer hapjes, drankjes en startbewijzen.
Met zoveel deelnemers, muziek langs de route en veel helpende handen groeide ook deze editie van de Eikendonkloop uit tot een bijzondere middag voor bewoners en hun naasten.
loading

Loading articles...

Loading