De Tafel van de Langstraat: Jan Kelders over Landgoed Steenenburg

26 okt , 17:15 Nieuws
De Tafel van de Langstraat afl 8 foto 2
© Langstraat Media
Rechts gast Jan Kelders en links presentator Leo Swaans

Komend weekend zendt Langstraat TV een nieuwe aflevering uit van het programma De Tafel van de Langstraat. In deze achtste aflevering gaat presentator Leo Swaans in gesprek met ondernemer Jan Kelders, initiatiefnemer van de ontwikkeling van Landgoed Steenenburg in Drunen. Een belangrijk onderdeel van de plannen is het realiseren van een Life Science Park aan de noordzijde van het landgoed.

Het park richt zich op mensen met multiple sclerose (MS) en biedt straks een volledig diagnostisch centrum waar diagnose, behandeling en nazorg samenkomen. Dankzij samenwerking met onder meer Philips en het Jeroen Bosch Ziekenhuis ontstaat een plek waar innovatie, expertise en zorg worden gebundeld. Volgens Kelders is deze geïntegreerde aanpak uniek in Nederland. De bouw houdt bovendien rekening met toekomstige uitbreiding naar andere diagnostische centra voor verschillende aandoeningen.

Van Land van Ooit naar Landgoed Steenenburg

Toen het voormalige themapark Land van Ooit in 2007 failliet ging, kwam het terrein in handen van de gemeente Heusden. Kelders zag direct kansen en ontwikkelde samen met de gemeente en ondernemer Dirk Lips van Libéma nieuwe plannen voor het gebied. Inmiddels zijn er hofwoningen en appartementen in aanbouw, is Kasteel Steenenburg heropend als hotel met horeca, en wordt binnenkort de eerste spade in de grond gezet voor het Life Science Park.

Ondernemerschap en innovatie

Kelders verwierf zijn bekendheid en vermogen met de ontwikkeling van technologische innovaties. Voorbeelden daarvan zijn de Prittstift, correctierollers, typemachines met bolmechanisme en spuitbussen die lucht gebruiken in plaats van drijfgas. Met zijn ervaring wil hij nu bijdragen aan de zorginnovatie binnen het Life Science Park.

Herstel van het soldatenleger van Napoleon

In de uitzending komt ook de toekomst van het bekende soldatenleger van Napoleon aan bod, dat ooit een bijzondere trekpleister vormde binnen het Land van Ooit. Kelders geeft een update over de plannen voor behoud en herstel van dit unieke onderdeel van het landgoed.

De aflevering van De Tafel van de Langstraat is te zien op zaterdag 1 en zondag 2 november, elk oneven uur tussen 09.00 en 21.00 uur. Langstraat TV is te vinden op Ziggo kanaal 42, KPN 1342, Odido 718 en Delta 12. De uitzending is ook online te bekijken via www.langstraatmedia.nl/live. Alle afleveringen zijn terug te vinden op www.langstraatmedia.nl/tafel.