17 remote ondernemers ‘vast’ in Marokko maar vrijer dan ooit

16 mrt 2020, 11:24 Nieuws
dsc07187
Merklab.nl

De wil om te groeien, leren van gelijkgestemden en op zoek naar focus voor een vrije manier van ondernemen. Met die insteek vertrokken zeventien ondernemers, waaronder Steffie de Haan uit Waalwijk, afgelopen week naar Marrakesh. Niet wetende dat een weekje ‘workation’ wel eens het grootste avontuur in remote werken kon worden door het sluiten van het Marokkaanse luchtruim.

Verwarring, tranen, ongeloof, bezorgdheid om ‘thuis’ of juist meteen in de creatiestand: de dynamiek die al bestond in de groep werd versterkt na dit nieuws. “Natuurlijk brengt de onzekerheid angst met zich mee, maar het overheersende sentiment is dat mensen positief zijn en met elkaar het beste ervan willen maken”, aldus Alex Malone, founder van Meetings in the Sun. Zij zette haar bedrijf op als digital nomad en verspreidt haar kennis en ervaring over remote werken onder andere door middel van het organiseren van workations, waaronder deze editie in Marrakesh.

Ook in Nederland is remote werken nu belangrijker dan ooit. “Het voelt voor veel Nederlanders nu misschien alsof ze vastzitten, maar ook thuis kun je in een creatiestand terechtkomen. Je bent geen tijd kwijt aan onnodig overleg en hebt alle tijd en ruimte om je te focussen. Het creëert nieuwe mogelijkheden.” Ook bij deze copywriters, marketeers, strategen, journalisten en fotografen vloeit de creativiteit. Zo werken videografen Lisa van Ganzewinkel en Mike de Koning aan een documentaire over de situatie, portretteert copywriter Femke Klaassens de verhalen van lokale ondernemers en zetten Jelle Alberts en Sjoukje Bonnema gezamenlijke work-outs in de startblokken. Alex: “Het is heel bijzonder om te zien welke mogelijkheden en kansen deze groep ziet. Er ontstaan samenwerkingen en ideeën die door de gekke situatie waarin. We zitten vast, maar voelen ons vrijer dan ooit.”

Omdat alle Nederlandse toeristen in Marokko momenteel een poging wagen om een ticket te kunnen scoren, zit een terugreis er voor de meesten niet snel in. “Er gebeurt heel erg veel op dit moment”, benadrukt Alex. “Maar we doen ons best om positief te blijven. Ondanks de enorme rollercoaster worden hier hele mooie creaties neergezet. En als wij dat hier kunnen, kunnen de Nederlanders het thuis ook.”

dsc06505