KAATSHEUVEL – Een keukenbrand heeft maandagmiddag 14 september flinke schade veroorzaakt aan een vakantiewoning op vakantiepark Het Loonsche Land bij de Efteling in Kaatsheuvel. De brand ontstond rond 17.05 uur tijdens het koken. Door de brand- en rookschade is de vakantiewoning voorlopig niet bewoonbaar.
Brand ontstaat tijdens koken
De brand brak uit in de keuken van een vakantiewoning achteraan op het vakantiepark. De bedrijfshulpverlening en beveiliging van de Efteling kwamen direct in actie. Een beveiliger probeerde het vuur in eerste instantie zelf te blussen.
Door de grote hoeveelheid rook en de hitte in de woning lukte het niet om de brand onder controle te krijgen. De brandweer kwam ter plaatse en ging met een waterstraal de vakantiewoning binnen. Het vuur in de keuken was vervolgens snel onder controle.
Veel rookschade in vakantiewoning
Ondanks het snelle optreden van de brandweer verspreidde de rook zich door de hele vakantiewoning. Daardoor ontstond flinke schade aan de inboedel.
De Duitse gasten die in de woning verbleven, moesten het betreffende gedeelte van het vakantiepark verlaten. Zij kregen tijdelijk opvang bij het terras van het restaurant op Het Loonsche Land.
Na het blussen zette de brandweer een overdrukventilator in om de vakantiewoning rookvrij te maken. Ook verrichtte de brandweer metingen om vast te stellen of het veilig was om de woning weer te betreden.
Woning voorlopig onbewoonbaar
Rond 18.30 uur was de inzet van de brandweer afgerond. De vakantiewoning liep door het vuur en vooral de rook flinke schade op en is voorlopig niet bewoonbaar.