Automobilist voorkomt gevaarlijke situatie met wandelaar op A59 bij Waalwijk

16 aug , 8:59112
politie
© Politie Waalwijk-Loon op Zand
WAALWIJK – De politie heeft zaterdagavond 15 augustus rond 20.30 uur een vrouw van de A59 ter hoogte van Waalwijk gehaald. Een automobilist zag de vrouw langs de snelweg lopen, zette zijn auto veilig op de vluchtstrook en belde 112. Hij bleef bij haar in de buurt totdat agenten arriveerden.

Meerdere meldingen

Volgens de politie komen er regelmatig meldingen binnen over mensen die op of langs de A59 lopen. Vaak blijft het bij één melding en treffen agenten niemand meer aan. Zaterdagavond volgden echter meerdere meldingen vanaf dezelfde locatie.
Agenten reden met optische en geluidssignalen richting de A59. Ter plaatse bleek dat een automobilist zijn voertuig inmiddels veilig op de vluchtstrook had gezet. Hij volgde de vrouw, die zich in de buurt van de vangrail bevond.

Automobilist belt 112

De automobilist nam contact op met 112 en gaf daarbij het hectometerpaaltje door. Daardoor wist de politie precies waar de vrouw zich bevond. De man hield de situatie ondertussen in de gaten en voorkwam dat zij de rijbaan op zou lopen.
Agenten namen de vrouw bij aankomst mee naar de politieauto, zodat zij niet langer gevaar liep langs de snelweg. De politie bedankte de automobilist voor zijn snelle en adequate optreden.

Zorg voor vrouw ingeschakeld

Waarom de vrouw langs de A59 liep, is niet bekendgemaakt. Nadat zij in veiligheid was gebracht, schakelde de politie passende zorg voor haar in.
De politie spreekt waardering uit voor het optreden van de automobilist. Door niet alleen 112 te bellen, maar ook het juiste hectometerpaaltje door te geven en de vrouw op veilige afstand te volgen, konden agenten snel handelen.
loading

Loading articles...

Loading