De redactie ontving onderstaande ingezonden bijdrage van een lezer. De inhoud wordt één-op-één geplaatst. Waalwijk.nieuws.nl is niet verantwoordelijk voor de inhoud of de standpunten die in deze bijdrage worden ingenomen.
Ingezonden brief
Marielle Pols is namens buurtbewoners van de Antoniusparochie een petitie gestart voor de aanleg van een zebrapad op de Blyde Incomstelaan, ter hoogte van de bushalte. Volgens de initiatiefneemster ontbreekt daar een duidelijke en veilige oversteekplaats, terwijl veel schoolkinderen en buurtbewoners juist op deze plek de weg oversteken.
Huidige situatie
Op dit moment ligt alleen een zebrapad bij de rotonde. Volgens de initiatiefneemster sluit deze plek niet goed aan bij het dagelijkse gebruik van de straat.
Veel schoolkinderen uit de buurt Antoniusparochie steken de Blyde Incomstelaan over ter hoogte van de bushalte. Op deze plek ligt al een voetgangers- en fietsoversteek, maar de markering van een zebrapad ontbreekt.
Ook bewoners van de flats in de omgeving steken hier vaak over wanneer zij richting de apotheek of huisarts lopen. Voor hen ligt de route via de rotonde minder voor de hand.
Veiligheid voor kinderen en ouderen
Volgens de initiatiefneemster zorgt een zebrapad bij de bushalte voor een duidelijkere en veiligere oversteekplaats. Vooral voor schoolgaande kinderen maakt een zebrapad de situatie overzichtelijker voor zowel voetgangers als automobilisten.
Daarnaast levert een zebrapad ook extra veiligheid op voor ouderen uit de buurt. Veel bewoners lopen regelmatig naar voorzieningen in de omgeving, zoals de apotheek en de huisarts.
Verzoek aan de gemeente
Namens de bewoners van de Antoniusparochie vraagt Marielle Pols met de petitie aandacht voor deze verkeerssituatie. Het verzoek luidt om een zebrapad aan te leggen op de Blyde Incomstelaan, ter hoogte van de bushalte.
Volgens de initiatiefneemster zorgt deze maatregel voor een veilige en herkenbare oversteekplaats op een plek waar voetgangers de weg nu al dagelijks oversteken.
KLIK HIER voor de petitie!